تغییر گروه
مرتب سازی:
جدید ترین قدیمی ترین گران ترین ارزان ترین
فیلتر ها
فیلترها
محدوده قیمت: تا

کارت حافظه

بیشتر

💾 کارت حافظه، ذخیره سازی قابل اطمینان

کارت‌های حافظه، وسیله ذخیره ساز الکترونیکی هستند که برای ذخیره سازی اطلاعات و داده‌هایی مانند رسانه‌های دیجیتالی اعم از عکس، فیلم، اسناد، کتب الکترونیکی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از این ذخیره سازها چنان فراگیر شده است که استفاده از دوربین های عکاسی، گوشی‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌ها بدون آن قابل تجسم نیست. گرچه کارت‌های حافظه مورد استفاده در دوربین‌های عکاسی دیجیتال از لحاظ نوع، فاکتور ظاهری، ظرفیت، سرعت/کلاس و مارک تجاری متفاوت هستند؛ اما اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی از کارت‌های حافظه Micro SD بهره می‌برند.

برای استفاده از دوربین‌های دیجیتال اولویت این نیست که با چه لنزی عکس می‌گیرید، اولویت این است که فضای کافی برای ذخیره عکس‌ها و فیلم‌هایتان داشته باشید. این موضوع با خیلی از دستگاه‌ها مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها که اغلب با حافظه داخلی همراه هستند متفاوت است، چرا که اکثر دوربین‌های دیجیتال فاقد حافظه داخلی هستند و بدون تهیه حافظه جانبی مورد نیاز دوربین، عکاسی با آن ممکن نیست.

خرید کارت حافظه

تفاوتی نمی کند از چه دستگاهی استفاده می‌کنید، برای خرید کارت حافظه باید دقت کافی داشته باشید چرا که انواع و اقسام کارت‌های حافظه با ویژگی‌ها و کارآیی‌های متفاوت موجود است.

در ادامه به بررسی علائم و مشخصاتی که روی کارت حافظه درج شده است می‌پردازیم.

کارت حافظه

1. ماکزیمم سرعت خواندن کارت: حداکثر سرعت خواندن متوالی است که کارت حافظه بر حسب مگابایت ( مگابیت ) برثانیه قادر است داشته باشد.

! توجه کنید که معمولا این مشخصه روی کارت درج نمی‌شود، در اینصورت به دنبال این مشخصه در دفترچه راهنما یا بسته بندی باشید.

2. نوع کارت حافظه: آرم اختصاصی کارت، که روی برچسب‌های کارت حافظه وجود دارد. ( کلمات اختصاصی درج شود ).

3. سرعت UHS Bus: سرعت UHS Bus نیز اغلب به طور مستقیم روی کارت حافظه درج می‌شود. اگر کارت حافظه UHS-I باشد فقط عدد رومی ( I ) را مشاهده خواهید کرد و اگر UHS-II باشد، عدد رومی ( II ) را مشاهده می‌کنید.

4. کلاس سرعت کارت حافظه: این عدد نشان دهنده کلاس سرعت کارت حافظه می‌باشد. حداقل کلاس سرعت برای کارت‌های حافظه مدرن و جدید برابر با 10 است، چرا که حداقل سرعت نوشتن متوالی 10 مگابایت برثانیه را پاسخ‌گو باشد.

5. کلاس سرعت UHS: از سرعت UHS Bus که بگذریم، روی کارت حافظه یک برچسب کلاس سرعت UHS را خواهید دید. به این ترتیب برچسب درج شده بر روی کارت حافظه، نشان دهنده این است که حداقل سرعت نوشتن 30 مگابایت برثانیه رتبه بندی شده است.

6. ظرفیت کارت حافظه: ظرفیت کارت حافظه به طور معمول بر روی آن درج می‌شود. به طور مثال این کارت دارای 128 گیگابایت ظرفیت حافظه است.

مشاهده بیشتر