شرایط و قوانین استرداد (بازگشت) کالا و گارانتی

شرایط بازگشت کالا

یکی از بزرگترین اهداف لندیکا آسودگی خاطر و رضایت مندی خریداران میباشد و در این راستا لندیکا قوانین و ضوابط دقیقی تدوین نموده تا مرسولات در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه، در شرایط مطلوب و رضایت بخشی به دست خریداران برسد، در عین حال ممکن است در پاره ای از مواقع مرسوله دریافتی (به دلایل مختلف) انتظارات خریدار را تامین نکرده و باعث نارضایتی وی گردد، در چنین مواقعی لندیکا همچنان در کنار خریداران بوده و تحت عنوان "پشتیبانی پس از فروش" شرایط و قوانینی را جهت جلب کامل رضایت آنها تدوین کرده و تمام تامین کنندگان ملزم به رعایت آن میباشند.

1 – تضمین سلامت فیزیکی کالا

1-1 - تمام کالاها و مرسولاتی که از طریق لندیکا یا تامین کننده به دست خریدار می رسد دارای ضمانت سلامت فیزیکی و اصالت کالا بوده و در صورت اصل نبودن کالا یا عدم تطابق مشخصات آن با جزئیات مندرج در سایت و بروز هرگونه مشکل در این زمینه، لندیکا عودت یا تعویض کالا را برای خریداران تضمین مینماید و تامین کنندگان ملزم به پذیرش یا تعویض کالاهای بازگشتی میباشند.
1-2 - لازم است خریداران در هنگام دریافت مرسوله در حضور مسئول تحویل کالا، صحت بسته بندی و سلامت فیزیکی و ظاهری کالا و کلیه لوازم جانبی و اقلام همراه کالا را به طور کامل بررسی نمایند و در صورت وجود هر گونه مشکل در بسته بندی، ظاهر و صحت اقلام همراه کالا، از قبیل کثیفی و پارگی کارتن یا جعبه ی کالا و وجود هر گونه خط و خش و شکستگی بر روی کالای اصلی یا کم و کسر بودن اقلام همراه کالا، از دریافت آن اکیدا خودداری نموده و از مسئول تحویل کالا بخواهند که مشکل پیش آمده را صورت جلسه نماید. در صورتی که کالا توسط پیک برای شما ارسال شده بود به جای صورتجلسه با پشتیبانی لندیکا با شماره 02191010040 درتهران یا 05191010040 در مشهد تماس حاصل نمایید.
تبصره : تماس با پشتیبانی لندیکا به منزله عدم تائید کالا نمیباشد و شرط لازم جهت بازگشت کالا، اعلام مشکل کالا از طریق پنل کاربری میباشد.
توجه : در صورت مشاهده هر گونه مشکل فیزیکی مطابق بند 1-2، خریداران هیچ گونه هزینه ای بابت بازگشت و ارسال مجدد کالا پرداخت نمینمایند و هزینه های مذکور بر عهده طرفی است که وظیفه بسته بندی و ارسال کالا را بر عهده داشته. توجه : در مورد کالاهای خاصی که نصب و راه اندازی آنها باید از طریق افراد متخصص و نصابان مجاز صورت گیرد، (مانند ماشین ظرفشویی و لباسشویی، یخچال و فیزر، مایکروویو، هود، شیر آلات، تلویزیون و سینمای خانگی، فر برقی، آبسرد کن، دستگاه تصفیه آب، پکیج و آب گرم کن، بخاری و کولر آبی و گازی، برخی از لوازم برقی توکار آشپزخانه، و کالاهای مشابهی که نصب آنها باید توسط افراد متخصص صورت گیرد) باز کردن بسته بندی کالا و نصب شخصی آن باعث از بین رفتن "پشتیبانی و خدمات پس از فروش لندیکا" و بعضا باعث از بین رفتن گارانتی کالا میگردد. بدیهی است جهت استفاده از این نوع کالاها باید با نمایندگان مجاز آن برند تماس بگیرید. لازم به ذکر است هزینه های جانبی جهت نصب و ر اه اندازی این نوع مرسولات از طریق نمایندگی های مجاز کالای مربوطه تعیین شده و ارتباطی به لندیکا ندارد و بعضا به صورت رایگان انجام میگردد.

2 - انصراف از خرید

2-1 - خریداران میتوانند قبل از ارسال کالا توسط لندیکا یا تامین کننده از طریق تماس با پشتیبانی لندیکا وضعیت ارسال کالا را بررسی نموده و در صورت عدم ارسال، درخواست انصراف از خرید نموده و وجه کالای خود را پس بگیرند.
2-2 – در صورت استفاده از کد تخفیف در یک فاکتور، انصراف از خرید یا درخواست تغییر در فاکتور قبل از ارسال مرسوله، باعث از بین رفتن کد تخفیف مذکور میگردد.
2-3 – در فاکتورهایی که دارای هدیه یا کد تخفیف میباشند، درخواست بازگشت کالا، مشمول ارزش هدیه و مبلغ کد تخفیف نمیگردد، همچنین درخواست تعویض کالا، مشمول کالای هدیه و کد تخفیف مرسوله اصلی نمیباشد.
2-4 – در صورت انصراف خرید از طرف خریدار، مبلغ فاکتور حداقل 48 ساعت و حداکثر 96 ساعت بعد از کنسل شدن به حساب خریدار واریز خواهد شد.

3 – بازگرداندن (عودت - استرداد) کالا

3-1 – زمان مجاز تست و تائید کالا:
هر کالایی میتواند دارای مهلت تست 2 تا 30 روزه باشد که توسط تامین کننده (فروشنده) تعیین شده و از لحظه ارسال کالا محاسبه میگردد تا خریدار مهلت کافی جهت تست و تائید کالا داشته باشد. (طبق بند 1-2 زمان مجاز تست و تایید کالا شامل مشکلات ظاهری و فیزیکی کالا و اقلام همراه آن نمی باشد)
3-2 – وجود مشکل در کالا:
در صورتی که کالای دریافتی توسط خریدار، دارای یکی از مشکلات ذیل باشد، خریدار میتواند در بازه زمانی مجاز تست و تایید کالا، با رعایت نکات ذیل اقدام به عدم تایید کالا نماید :
1 - اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات، اصالت، گارانتی اعلامی یا عدم تطابق با اطلاعات مندرج در سایت مغایرت دارای مشکل باشد.
2 – اگر کالای خریداری شده دارای مشکلات ظاهری و فیزیکی، از قبیل شکستگی، خط و خش، وجود ترک یا پارگی، نو نبودن کالا، کسری یا نبود اقلام همراه باشد، خریدار نباید مرسوله را از مسئول توزیع کالا تحویل بگیرد.
تبصره: آکبند بودن کالاهای خاصی مانند موبایل، تبلت و کالاهایی که دارای گارانتی تعویض معتبر میباشند، جهت عودت کالا مورد قبول میباشد.
3 – اگر کالای خریداری شده دارای مشکلات فنی و سیستمی باشد.
تبصره: استرداد کالا به دلایل مجازی همچون وجود مشکلات فنی و سیستمی (در صورت تایید توسط کارشناسان لندیکا) تنها در صورتی قابل قبول است که کالا دارای هیچ گونه مشکل ظاهری و فیزیکی، از قبلی شکستگی، خط و خش، پارگی و غیره بر روی کالای اصلی یا کارتن و جعبه آن نباشد. طبق بند 1-2 در صورت وجود چنین مشکلاتیدر مرسوله خریدار باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
3-3 – شرایط عودت کالا:
1- لازم است حتما عدم تایید کالا در بازه زمانی مجاز از طریق پنل کاربری خریدار اعلام شود و خریدار ملزم به پاسخ به تماس کارشناسان لندیکا جهت هماهنگی استرداد، دریافت آدرس و روش استرداد می باشد.
تبصره : تماس تلفنی یا ارسال پیام برای گروه پشتیبانی لندیکا، به منزله عدم تایید کالا تلقی نمیشود و این کار الزاما باید از طریق پنل کاربری خریدار صورت گیرد.
2 – عودت کالا باید پس از تماس و تایید نهایی کارشناسان لندیکا صورت گیرد، بدین معنی که مجوز استرداد کالا پس از تماس کارشناسان لندیکا و اعلام آدرس و مشخصات گیرنده، صادر میگردد.
توجه : عودت کالا تنها پس از هماهنگی تلفنی با کارشناسان لندیکا امکان پذیر است.
3 – عودت کالا باید شامل تمامی اقلام همراه بوده و در بسته بندی و کارتن اصلی کالا صورت گیرد.
4 – مرسولاتی که حاوی کالای هدیه میباشد، باید به صورت کامل عودت گردد.
5 – برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
6 – در مرسولاتی که حاوی چندین کالای مختلف میباشد، فقط کالایی که دارای مشکل است، قابل عودت می باشد.
7 - اشکالات فنی و سیستمی کالا و اقلام همراه آن که ناشی از استفاده نادرست خریدار از کالا باشد (قبل از اتمام زمان مجاز تایید کالا) باعث از بین رفتن ضمانت بازگشت کالا می گردد.
8 – پس از اتمام زمان مجاز تست و تایید کالا، امکان عدم تایید و عودت کالا وجود نداشته و پس از اتمام زمان مجاز، سیستم به صورت خودکار کالا را تایید نموده و با این کار حق عودت کالا از خریدار صلب می گردد.
9 – خریدار باید بلافاصله پس از دریافت کالا، وجود اختلاف بین کالا با مشخصات مندرج در سایت، را بررسی نموده و در صورت مشاهده مورد خاصی، بدون استفاده از کالا اقدام به عدم تایید و عودت آن نماید، لذا پس از استفاده از کالا، عودت آن به دلیل وجود مغایرت یا مشکلات ظاهری امکان پذیر نمی باشد، جز در موارد خاصی که مشاهده مشکلات مذکور در گرو استفاده از کالا می باشد. (مثل عدم تطابق در رنگ لامپ پس از روشن کردن)
10 - در مواردی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته بندی کالا وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال و بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد، و در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه کاملا سالم و تمیز نگهداری شود تا حق عودت کالا برای خریدار محفوظ بماند زیرا عدم تایید و عودت کالا تنها در صورتی امکان پذیر است که بسته بندی کالا سالم باشد و در کارتن و جعبه اصلی به لندیکا یا تامین کننده بازگردانده شود.
توجه : عکس های ارائه شده از یک کالا، صرفا جهت کمک به انتخاب خریدار میباشد و از آنجا که ممکن است این تصاویر در پاره ای از جزییات با کالای اصلی متفاوت باشد، به استناد آن نمی توان اعلام مغایرت در کالای دریافتی نمود، همچنین لازم به ذکر است که رنگ کالا در تصاویر ارائه شده از آن، الزاما با رنگ کالای اصلی یکسان نمیباشد. به طور کلی ملاک اصلی وجود مغایرت در یک کالا، مشخصات و اطلاعات فنی درج شده در سایت میباشد.
11 – در کالاهای تک ستاره که ارسال کالا توسط تامین کننده صورت میگیرد، درج آدرس و شماره تماس فرستنده بر روی مرسوله مجاز نمیباشد، از این رو پس از صدور مجوز عودت کالا توسط کارشناسان لندیکا، خریدار باید کالا را به آدرسی که کارشناس لندیکا اعلام مینماید ارسال کند، این آدرس از طریق پنل کاربری خریدار نیز قابل مشاهده است.
توجه : خریدار نباید کالا را به آدرس فرستنده که بر روی مرسوله درج گردیده ارسال نماید مگر با هماهنگی پشتیبانی لندیکا.
توجه : در موارد عدم تایید کالا، ارتباط خریدار با تامین کننده جهت کسب یک تفاهم دو طرفه، الزاما باید از طریق سایت یا به واسطه کارشناسان لندیکا صورت گیرد و در صورت ایجاد هر گونه ارتباط خارج از چهارچوب فوق، سرویس پشتیبانی لندیکا برای آن کالا از بین رفته و لندیکا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

4 – عودت کالاهای آسیب دیده در اثر حمل و نقل

بسته بندی مرسولات توسط لندیکا به گونه ای صورت میگیرد که احتمال آسیب پذیری کالا در اثر حمل به حداقل برسد، همچنین طبق آموزشها و قوانینی که برای بسته بندی و ارسال مرسولات در نظر گرفته شده، احتمال آسیب دیدگی مرسوله در اثر حمل و نقل تا حد زیادی کاهش می یابد، در عین حال اگر در اثر حمل و نقل آسیبی به کالا وارد گردد، خریدار طبق شرایط ذیل میتواند اقدام به عودت کالا نماید :
1– طبق بند 1-2 خریدار باید در لحظه تحویل، مرسوله را باز کرده و در صورت مشاهده آسیب دیدگی در اثر حمل از دریافت آن امتناع نماید و از مسئول توزیع درخواست صورت جلسه نماید
2 – آسیب دیدگی های ظاهری باید بلافاصله پس از عدم دریافت کالا به پشتیبانی لندیکا اطلاع داده شود. از آنجا که آسیب دیدگی ناشی از حمل باید توسط خریدار در حضور مامور توزیع و تحویل کالا بررسی گردد، اطلاع رسانی آن پس از گذشت 24 ساعت از لحظه استرداد کالا مورد پزیرش قرار نخواهد گرفت.
3 - با توجه به بسته بندی استاندارد مرسولات توسط لندیکا و تامین کنندگان و ارسال آنها از طریق شرکت های حمل و نقل معتبر، جبران خسارات احتمالی وارد بر مرسوله بر عهده شرکت حمل و نقل میباشد، ولی لندیکا در راستای تسریع و تسهیل روند پیگیری خریداران، در صورت تایید شرکت حمل کننده و وجود صورت جلسه عدم تحویل کالا خسارت وارده را جبران می نماید.
تبصره :لندیکا یک فروشگاه اینترنتی مصرف گرا می باشد و خرید کالا جهت فروش آن به غیر مجاز نمی باشد، از این روی خریدار باید در هنگام تحویل کالا و در حضور مامور توزیع پلمپ کالای خود را باز نموده و آن را به طور دقیق بررسی نماید و در صورت وجود هرگونه مشکل ظاهری، کالا را از مامور تحویل نگیرد و از امضا گواهی دریافت کالا امتناع نماید.

5 – هزینه عودت کالا

5-1 – در مورد کالاهای برگشتی، در صورتی که وجود مغایرت فنی و فنی در چهارچوب قوانین فوق باعث عودت کالا گردیده تنها در صورتی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش لندیکا تایید می شود که پس از بررسی مشخص شود مشکل موجود ناشی از مصرف نادرست خریدار نیست و در این صورت تمام هزینه های حمل و نقل و عودت کالا بر عهده لندیکا میباشد. بدین صورت که خریدار در هنگام عودت هزینه ارسال را پرداخت نموده و سپس از لندیکا دریافت مینماید (طبق بند 2-5 از پیوست 1)
5-2 – پرداخت هزینه ارسال به خریدار:
جهت واریز هزینه پست به حساب خریدار لازم است که :
1 – خریدار از روش ارسالی استفاده نماید که کارشناس لندیکا مشخص نموده است.(پست سفارشی، پیشتاز، ویژه، تیپاکس و سایر روش های استاندارد)
2 – لازم است قبض پستی با مهر شرکت پست در داخل مرسوله قرار گرفته و به همراه کالا ارسال گردد یا حداکثر تا 24 ساعت پس از ارسال، تصویر قبض پستی ممهور به پست الکترونیک (ایمیل info@landika.com) ذیل ارسال گردد (زمان ارسال کالا از لحظه اعلام ارسال و ثبت کد رهگیری مرسوله در سیستم لحاظ میگردد)
توجه: در صورت عدم استرداد کالا توسط خریدار، لندیکا تا زمان دریافت کالا هیچ مسئولیتی در مورد کالای فروخته شده ندارد. استرداد کالا بر عهده خریدار محترم خواهد بود ولی در صورتی که کالا شامل شرایط استرداد باشد و علت استرداد انصراف از خرید نباشد (انصراف از خرید به این معناست که خریدار بدون علت تصمیم به عودت کالا گرفته باشد و لازمه آن پذیرش استرداد از طرف لندیکا می باشد) هزینه استرداد توسط لندیکا پرداخت خواهد شد، این مبلغ توسط کارشناسان لندیکا تعیین خواهد شد و حداکثر معادل 100,000 ریال خواهد بود.

6 – روند رسیدگی به کالاهای بازگشتی

قبل از هر چیز خریداران باید شرایط و قوانین عودت کالا را به دقت مطالعه نموده و تنها در صورتی که مشمول شرایط ذکر شده میباشند درخواست عودت کالا نمایند.
پس از عودت کالا، کارشناسان لندیکا طی بازه زمانی 3 ساعت تا حداکثر 3 روز کاری درخواست خریدار را بررسی نموده و پس از تایید ادعای وی در صورت امکان، کالا را تعویض کرده یا با توجه به شرایط تامین وجه آن را به خریدار بازمی گردانند. لازم به ذکر است که تغییرات قیمت کالا در مراحل تست و عودت و تعویض یا استرداد وجه کالا، حقی از خریدار ضایع نکرده و حق مازادی نیز برای وی ایجاد نمیکند و لندیکا در قبال تهیه کالای مشابه و تغییرات قیمت آن تعهدی نداشته و با توجه به قوانین استرداد، در صورت عدم امکان تامین کالای مشابه، تنها ملزم به پرداخت وجه مندرج در فاکتور میباشد.
6-1 - در صورتی که خریدار درخواست تعویض با کالای دیگری را مطرح نماید، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه حساب میگردد.
6-2 - واریز وجه به حساب خریدار حداکثر طی 2 روز کاری از طریق انتقال وجه پایا (شبا) صورت میگیرد. لازم به ذکر است که بازه زمانی انتقال وجه به حساب خریدار، به سیستم بانکی بستگی داشته و انتقال وجه پایا طبق قوانین بانکی صورت میگیرد و مشمول هیچ گونه کارمزدی برای خریدار نمیشود. در صورت تمایل خریدار به انتقال آنی وجه (انتقال کارت به کارت) هزینه کارمزد بانکی بر عهده خریدار میباشد، جز در مواردی که انتقال وجه به دلیل اشتباه و قصور لندیکا صورت میگیرد.
توجه: پس از بررسی کالای مرجوعی توسط کارشناسان لندیکا، در صورتی که کالا خارج از چهارچوب ضوابط و قوانین سایت و عودت کالا مرجوع شده و دلیل مقبولی جهت پذیرش عودت آن وجود نداشته باشد، کالای مذکور مجددا برای خریدار ارسال میگردد و در صورت استنکاف خریدار از تحویل آن، کالای مذکور تا 3 هفته به صورت امانی در انبار کالاهای مرجوعی لندیکا نگهداری شده و پس از آن لندیکا هیچ گونه تعهدی نسبت به خسارات وارده بر خریدار نخواهد داشت.

شرایط بازگشت کالاهای خاص

1 - قوانین مرتبط با فروش و استرداد انواع تردمیل و دوچرخه ثابت و متحرک و اسکوتر، لوازم بدنسازی و ورزشی و ابزار آلات

خریداران انواع کالاهای فوق میبایست در حضور مامور تحویل از سلامت کالای خود اطمینان حاصل نمایند و در صورت مشاهده هر گونه مشکل، از آن عکس گرفته (حداقل 3 عکس واضح از زوایای مختلف) و از تحویل کالا خودداری نمایند و حداکثر طی 24 ساعت کاری مراتب را به کارشناسان لندیکا اطلاع دهند. لازم به ذکر است که کالاهای برگشتی باید مانند اول بسته بندی شده و مرتب باشند تا تامین کنندگان موظف به پس گرفتن آن باشند. بدیهی است درخواست عودت کالا پس از بررسی و تایید کارشناسان لندیکا و تامین کننده قابل پذیرش میباشد.
توجه : با آرزوی سلامتی برای تمام هموطنان عزیز، لندیکا نسبت به بروز هر نوع خسارت و آسیب جانی و مالی در اثر استفاده درست یا نادرست از کالای سالم یا معیوب، به مصرف کننده، هیچ گونه مسئولیتی نداشته و رعایت مسائل ایمنی و بررسی سلامت کالا قبل از استفاده بر عهده مصرف کننده میباشد.

2 - قوانین مرتبط با فروش و استرداد انواع پوشاک و کفش

در راستای حفظ نکات بهداشتی، این نوع کالاها تنها در شرایط خاص ذیل امکان عودت یا تعویض خواهند داشت:
1 – در صورت وجود هر گونه مشکل در کالا، خریدار باید بلافاصله و حداکثر 5 ساعت پس از دریافت مرسوله اقدام به عدم تایید و تماس با گروه پشتیبانی لندیکا نماید.
2 – استفاده خریدار از این نوع کالاها فقط باید در حد یک یا دو بار تست شخصی بوده باشد و کالا در شرایط اولیه و بدون هیچ گونه تغییری عودت گردد، بدین معنی که نباید روی آن آثار استفاده مانند لک، تغییر رنگ، بوی عطر و بدن و غیره وجود داشته باشد، همچنین نباید مارک، دکمه و سایر ملحقات آن جدا گردد.
3 – انواع لباس زیر مردانه و زنانه و همچنین انواع لباس نوزاد و کودکان زیر 4 سال قابل استرداد نمیباشند.

3 - قوانین مرتبط با فروش و استرداد انواع فرش و قالی

خریداران انواع فرش، قالی، گلیم، تابلو فرش و کالاهای مشابه میبایست در حضور مامور تحویل، از سلامت کالای خود اطمینان حاصل نمایند و در صورت مشاهده هر گونه مشکل، از آن عکس گرفته (چندین عکس واضح از زوایای مختلف) و از تحویل کالا خودداری نمایند و حداکثر طی 24 ساعت کاری مراتب را به کارشناسان لندیکا اطلاع دهند. لازم به ذکر است که کالاهای برگشتی باید مانند اول بسته بندی شده و مرتب باشند تا تامین کنندگان موظف به پس گرفتن آن باشند. بدیهی است درخواست عودت کالا پس از بررسی و تایید کارشناسان لندیکا و تامین کننده قابل پذیرش میباشد.

4 - قوانین مرتبط با فروش محصولات آرایشی بهداشتی و لوازم شخصی و محصولات مراقبت و سنجش سلامت

1 – توضیحاتی که در سایت برای این نوع کالاها ثبت گردیده، صرفاً جهت اطلاع رسانی بوده و جنبه مشاوره ندارد و خریداران باید قبل از استفاده از آنها نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و اخذ مشاوره تخصصی اقدام نمایند. همچنین لندیکا هیچ گونه تعهدی نسبت به صحت اطلاعات درج شده بر روی کالا و نحوه مصرف آن ندارد و عواقب مندرجات اشتباه و استفاده نادرست از کالا را بر عهده مصرف کننده میباشد.
2 - در صورت عدم آگاهی و ناتوانی در استفاده صحیح از این نوع محصولات،تمامی مسئولیت ها، بیماری ها، عوارض و خسارات جسمی، جانی و روحی احتمالی بر عهده خریدار بوده و لندیکا در این خصوص هیچ گونه تعهدی ندارد.
3 - تنها در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده، عودت کالا قابل پذیرش است.
4 - بررسی صحت و درستی اطلاعات مندرج بر روی بسته بندی این نوع کالاها بر عهده خریداران بوده و لندیکا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نمیگیرد.

5 - قوانین مربوط به فروش کالاهای مصرفی

برخی از کالاها که دارای عمر مفید می باشند به کالاهای مصرفی معروف اند و از جمله آنها می توان به باتری ها، پاوربانک ها، لیزرهای خانگی و سایر کالاهایی که در اثر مصرف از ظرفیت و میزان بازدهی آنها کسر می گردد تنها در صورتی مشمول گارانتی می شوند که مشکلات پیش آمده ناشی از میزان مصرف کالا نباشد. به عنوان مثال در مورد پاوربانک ها فقط مشکلات فنی و سیستمی مورد پذیرش بوده و کاهش ظرفیت پاوربانک یا اتمام عمر مفید دستگاه مشمول گارانتی نمی شود.
توجه : تمام جزئیات و اطلاعات کالاهایی که در سایت لندیکا ثبت شده است بر پایه ادعا و اطلاعاتی است که شرکت سازنده آن کالا منتشر نموده یا بر روی خود کالا درج شده است و صحت آنها به هیچ وجه مورد تایید لندیکا نمی باشد و وجود هرگونه تناقض و اشتباه در ادعاهای شرکت سازنده مشمول گارانتی نبوده و در بازه زمانی تست و تایید کالا جهت استرداد مورد پذیرش لندیکا نیست. به عنوان مثال پاوربانکی که به ادعا شرکت سازنده دارای ظرفیت 20 هزار میلی آمپرساعت می باشد اگر در عمل ظرفیت واقعی کمتری از ادعای تولید کننده داشته باشد، لندیکا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی نداشته و کالای مذکور طبق چنین دلایلی مشمول گارانتی و یا استرداد در بازه زمانی تست و تایید کالا نمی گردد


شرایط و قوانین پذیرش گارانتی تعویض و تعمیر کالا

1 - شرکت های مختلفی نسبت به گارانتی کردن کالاها اقدام مینمایند و شرایط مختلفی را برای تعهدات خود تعیین مینمایند، این قوانین ممکن است بر روی مرسوله یا دفترچه یا سایت شرکت گارانتی کننده یا سایت لندیکا ذکر شده باشد و خریداران باید شرایط گارانتی هر کالا را بررسی نمایند
2 - بررسی صلاحیت گارانتی و شخص یا شرکت ارائه دهنده آن و همچنین آگاهی از تعهدات و کیفیت سرویس دهی آن بر عهده خریدار بوده و لندیکا کیفیت، تعهدات، و رسمیت گارانتی و گارانتی کننده را تضمین نکرده و اعتبار آن را نه تائید و نه رد میکند.
3 - پیگیری گارانتی کالاها و خدمات مرتبط با آنها کاملا بر عهده خریدار و شرکت گارانتی کننده بوده و لندیکا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
4 - در صورت عدم پذیرش گارانتی از سوی شرکت گارانتی کننده، لندیکا هیچ گونه مسئولیتی نداشته و پیگیری های مورد نیاز بر عهده خریدار میباشد.
5 - برقراری ارتباط و بدست آوردن اطلاعات تماس، آدرس، نمایندگی ها و کسب اطلاع از روش عملکرد مرجع گارانتی، بر عهده خریدار بوده و لندیکا در این زمینه هیچ گونه تعهدی ندارد.
6 - موارد کلی ذیل باعث از بین رفتن گارانتی کالا خواهد شد، مگر آنکه صراحتا از طرف گارانتی کننده قابل قبول اعلام شده باشند:

1-6 - مشکلات و آسیب های ایجاد شده ناشی از مراقبت نامناسب و استفاده ناصحیح و هرگونه سوء استفاده از کالا
2-6 - تعمیرات صورت گرفته توسط شخص یا شرکتی به جز شرکت گارانتی کننده
3-6 - تغییرات و یا دستکاری صورت گرفته در هر بخشی از کالا اعم از ظاهری، داخلی، سیستمی، الکتریکی، فیزیکی و هر بخش دیگری از کالا
4-6 - آسیب های وارده در اثر ضربه و برخورد با جسم سخت، مایعات، شن و خاک و ...
5-6 - عدم تطابق نام و سریال کالا با نام و سریال درج شده در فاکتور لندیکا
6-6 - عدم وجود یا مخدوش کردن لیبل چسبانده شده بر روی کالاهایی که دارای گارانتی تعویض لندیکا میباشند.
7-6 - باتری ها و مشکلات ناشی از آنها فاقد گارانتی بوده و فقط دارای ضمانت بازگشت میباشند.
8-6 - ایجاد قطعی در سیم ها، کابل ها و ارتباطات فیزیکی شامل گارانتی نبوده و فقط دارای ضمانت بازگشت کالا میباشند (مانند ایجاد قطعی در میکروفن ها، هدست ها، انواع کابل های رابط و ....)

7 - گارانتی تعویض لندیکا :
شرکت تجارت نوین جهت رفاه حال خریدار اقدام به ارائه ضمانت تعویض 3 تا 24 ماهه برای برخی از کالاهای ثبت شده در سایت نموده که طبق شرایط زیر قابل استفاده میباشد:

7-1 - به همراه کالا یا به صورت جداگانه، کارت گارانتی لندیکا برای خریدار ارسال میگردد که وجود آن جهت استفاده از گارانتی تعویض الزامی بوده و امکان صدور المثنی وجود ندارد، لذا در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.
7-2 - گارانتی تعویض لندیکا مشمول وسایل و قطعات و لوازم جانبی و مصرفی نمیگردد.
7-3 - در صورت مخدوش شدن یا دستکاری سریال کارت گارانتی یا سریال کالا، گارانتی تعویض از درجه اعتبار ساقط میگردد.
7-4 - آسیب های ناشی از حوادث طبیعی و غیر مترقبه، نوسانات برق، ضربه و تغییر شکل های فیزیکی، تماس با مایعات و مواد شیمیایی، آتش سوزی و تعمیر کالا و از این دست آسیب ها موجب ابطال گارانتی تعویض خواهد شد.
7-5 - خریدار موظف است در هنگام خرید کالا از سالم بودن کالا و صحت سریال گارانتی اطمینان حاصل نماید، در غیر این صورت لندیکا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن کالا ندارد.
7-6 - کلیه شرایط و موارد ذکر شده در بند 5 (بند قبلی) برای گارانتی تعویض لندیکا صادق و حاکم میباشد.
7-7 - تغییرات قیمت کالا در طی زمان، حقی از خریدار ضایع نکرده و حق مازادی نیز برای وی ایجاد نمیکند و لندیکا در قبال تهیه کالای مشابه و تغییرات قیمت کالا مسئول نمیباشد و در صورت عدم امکان تامین کالای مشابه، ملزم به پرداخت وجه کالا طبق فاکتور خرید آن میباشد. (بدون لحاظ تغییرات قیمت)
7-8 - گارانتی تعویض برخی از کالاها ممکن است مشمول 10 تا 50 درصد فرانشیز گردد، که بر اساس قیمت روز کالا محاسبه میگردد.

توجه : هزینه های تمامی حمل و نقل های کالا، در راستای امور مرتبط با گارانتی بر عهده خریدار می باشد.